ÇEKİLİŞE KATILIM VE
KÜLTÜR SANAT KART
KULLANIM KOŞULLARI

ÇEKİLİŞ

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart çekilişi İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı (“İKSV”) tarafından alınan Milli Piyango İdaresi’nin 10.01.2020 gün ve 40453693-255.01.02-E.310 sayılı izniyle düzenlenmektedir.

Çekiliş için başvuruların başlama tarihi ve saati 20 Ocak 2020 saat 14.00 olarak belirlenmiştir. Bitiş tarihi ve saati ise 2 Şubat 2020 saat 17.00’dir. Başvuru olanağı Türkiye genelinde geçerlidir.

KATILIM ŞARTLARI

Çekilişe aşağıda belirtilen şart ve koşulların tamamını yerine getiren öğrenciler katılabilir:

  • Başvuru tarihi itibariyle 18-25 yaş arasında olmak (Başvuru tarihi itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak ve 26 yaşından gün almamış olmak)
  • Türkiye’de Yükseköğretim Kurumu’na bağlı üniversitelerin birinde öğrenim hayatını sürdürüyor olmak.
  • İKSV, İstanbul Modern, Biletix Bilet Dağıtım Basım ve Ticaret A.Ş (“Biletix”) ve Eczacıbaşı Topluluğu Kuruluşlarında kadrolu çalışan olmamak veya böyle bir çalışanın birinci dereceden akrabası olmamak.

Söz konusu şart ve koşulları yerine getirmeyenler ve 18 yaşından küçükler çekilişe katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar bile ikramiyeleri verilmez.

KATILIM ŞEKLİ

Çekilişe katılım ücretsizdir.

Başvurular yalnızca www.kultursanatkart.com  adresi üzerinden yapılır. Öğrencilerin başvuru yapmaya hak kazanabilmesi için başvuru formunu doldurmadan önce kendisine web sitesi üzerinden sorulan beş adet soruyu doğru cevaplaması gerekir. Sorulara doğru yanıt verilene dek birden fazla kez cevaplanabilir.

Soruya doğru yanıt verenler, çekişile katılabilmek için başvuru formunda istenilen bütün bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurmakla yükümlüdür. Bilgilerin yanlış verilmesi ve/veya eksik doldurulması halinde hangi aşamada olursa olsun başvurular geçersiz sayılacak ve/veya kazanılan haklar  iptal edilecektir.

Başvurusunu tamamlayan katılımcılara çekilişe katılma hakkı tanınır. Her katılımcının yalnız bir başvuru ve çekiliş hakkı bulunur. Çekiliş sonucu kazanan kişi ancak bir adet Eczacıbaşı Kültür Sanat Kartı alma hakkına sahip olabilir.

İKRAMİYE

Yapılacak çekiliş sonucunda kazananlara (talihli başına bir adet olmak üzere) KDV+ÖTV, rüsum gibi hizmetin bedeli içinde bulunan vergiler dahil, beher değeri 250 TL olan her bir kazanan kişiye birer adet olmak üzere toplamda 2.000 adet Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart verilecektir. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart, 31.12.2020 tarihine kadar İstanbul Müzik, Caz, Film ve Tiyatro Festivalleri, İstanbul Bienali, İstanbul Tasarım Bienali, Salon İKSV, Filmekimi ve İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklere ve İstanbul Modern’de gerçekleştirilen sergilere güncel bilet fiyatları üzerinden 250 TL limit dahilinde katılım olanağı sağlar.

İkramiyenin içinde bulunan KDV+ÖTV ve rüsum gibi vergiler dışındaki tüm vergi ve diğer yasal yükümlülükler kazanan kişiler tarafından ödenir.

ÇEKİLİŞ ESASLARI

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart almaya hak kazananlar, Çekilişe katılım şartlarını ve kurallarını yerine getiren başvuru sahipleri arasında yapılacak çekilişle belirlenecektir. Her başvuru sahibinin yalnız 1 (bir) çekiliş hakkı bulunur.

Çekiliş, 4 Şubat 2020 tarihinde, saat 10.00’da İKSV Sadi Konuralp Cad. No: 5 Şişhane, Beyoğlu İstanbul adresinde toplam katılım sayısının rakam haneleri adedi kadar numaralı toplarla çekilmesi suretiyle noter huzurunda ve halka açık olarak gerçekleştirilecektir.

Çekilişe dahil edilecek katılım listesi, İKSV tarafından mükerrer başvurular elendikten sonra, ad/soyad, adres, e-posta, cep telefonunu, üniversite ve bölüm bilgilerini içerecek şekilde hazırlanarak çekiliş öncesinde çekiliş heyetine sunulacaktır.

Çekiliş sonunda 2.000 adet “Asil Talihli” ve 1.500 adet “Yedek Talihli” belirlenecektir. Çekiliş sonuçları 9 Şubat 2020 tarihinde yayınlanacak Hürriyet Gazetesi’nin “Kelebek” ekinde ve ayrıca www.kultursanatkart.com web sitesinde ilan edilecektir. Çekilişten sonra asil ve yedek talihlilerin adreslerine taahhütlü posta kanalıyla tebligat yapılacak ve başvuru sırasında bildirmiş oldukları e-posta adreslerine Eczacıbaşı Holding A.Ş. (“Eczacıbaşı”) tarafından bildirimde bulunacaktır. Katılımcının ikramiye kazanması durumunda adres bilgileri eksik, hatalı veya bilinmiyor ise gazetede yapılan ilan tebliğ için yeterli olacaktır. Her halükarda, çekiliş sonuçları, kartın teslim süreleri, uyulması gereken prosedür ve/veya asil ve yedek listelere ilişkin tüm ilan ve duyuruları takip etmek başvuranların sorumluluğundadır. Bu kapsamda, posta adresi ve/veya e-posta adreslerinin eksik ve/veya güncel olmaması, posta hizmetlerindeki aksamalar veya elektronik altyapıdaki arıza, aksama ya da gecikmeler gibi nedenlerle tebligat ve e-posta bildiriminin talihliye ulaşmamasından veya geç ulaşmasından dolayı Eczacıbaşı veya İKSV’nin hiçbir sorumluluğu bulunmaz.

KART TESLİMATI

Çekiliş sonucunda Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart almaya hak kazanan asil talihliler, kartlarını 10-24 Şubat 2020 tarihlerinde teslim alabilirler. Asil talihlilerden kartlarını teslim almayan kişilerin olması durumunda, sırayla bilgilendirme yapılacak yedek talihliler de 25 Şubat-9 Mart tarihlerinde kartlarını teslim alabilirler. Yedek talihlilerden kazananlara 25 Şubat tarihinde bilgilendirme yapılacaktır.

Kartınızı İstanbul, Ankara, İzmir ve Antalya’da aşağıda belirtilen adreslerde ve tarihlerde teslim alabilirsiniz. Kartınızı İstanbul dışındaki dağıtım noktalarından teslim almak istiyorsanız talebinizi kultursanatkart@iksv.org adresine en geç 18 Şubat 2020 tarihine kadar bildirmeniz gerekmektedir. Kartınız, İstanbul dışında istediğiniz dağıtım noktasına ancak talepte bulunduğunuz takdirde gönderilecek olup, 18 Şubat 2020 tarihinden sonra talepte bulunmanız halinde kartınızı İstanbul’dan teslim almanız gerekecektir. Kartınızı teslim almak için tarafınıza çekilişi kazandığınıza ilişkin olarak gönderilen e-postanın çıkışıyla birlikte güncel ve geçerli öğrenci kimliğinizi ve kamu kuruluşları tarafından düzenlenmiş fotoğraflı kimlik belgenizi göstererek başvuru sırasında verdiğiniz bilgileri onaylatmalısınız.

Belirtilen tarihlerde kartınızı teslim almaya gelmemeniz, fotoğraflı kimlik belgenizin veya öğrenci kimliğinizin eksik veya geçersiz olması, başvuru sırasında 18-25 yaş aralığında veya üniversite öğrencisi olmadığınızın belirlenmesi ya da belgelerinizin başvurunuzla eşleşmemesi durumunda kartı alma hakkınızı kaybedeceğinizi hatırlatırız.

KARTINIZI İSTANBUL’DAN TESLİM ALACAKSANIZ
Tarihler: 10-24 Şubat 2020
Yer: Salon İKSV fuaye alanı (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi, No: 5, Şişhane, Beyoğlu)
Gün ve saatler: Haftanın her günü, 10.00–17.00

KARTINIZI ANKARA’DAN TESLİM ALACAKSANIZ *
Tarihler: 12-24 Şubat 2020
Yer: Biletix Ankara Genel Müdürlüğü (Dr. Mediha Eldem Sok. No:71/7 Kocatepe, Ankara)
Gün ve saatler: Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri, 10.00-17.00

KARTINIZI İZMİR’DEN TESLİM ALACAKSANIZ *
Tarihler: 12-24 Şubat 2020
Yer: Biletix İzmir Genel Müdürlüğü (1378 Sokak, Münir Birsel Caddesi, No: 4, Kat 6, Daire 601, Kordon İşhanı, Alsancak, İzmir)
Gün ve saatler: Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri,10.00-17.00

KARTINIZI ANTALYA’DAN TESLİM ALACAKSANIZ *
Tarihler: 12-24 Şubat 2020
Yer: Biletix Antalya Genel Müdürlüğü (Demirci Kara Mahallesi, Burhanettin Onat Caddesi, Murat Zeybek Apartmanı, A Blok, No: 93/11, 88018, Antalya)
Gün ve saatler: Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri,10.00-17.00

* Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart’ınızı İstanbul dışından teslim alacaksanız, hangi şehirden teslim alacağınızı 18 Şubat’a kadar kultursanatkart@iksv.org adresine bildirmeniz gerekmektedir.

Asil ve/veya Yedek Talihliler kart teslimatı esnasında şu belge ve bilgileri eksiksiz ibraz etmek zorundadır:

  • Güncel ve geçerli öğrenci kimliği,
  • Fotoğraflı, kamu kuruluşları tarafından düzenlenmiş güncel ve geçerli kimlik, ve
  • Çekilişi kazandığına dair kendisine gönderilen e-postanın çıktısı.
  • Teslimat için talep edilen belge ve bilgilerin doğru ve eksiksiz olarak ibraz edilmemesi ve başvurudabaşvuruda verilen bilgilerle uyuşmaması durumunda ve belirtilen zaman aralığı dışında ve belirtilen sürede elden teslimat haricinde kart teslimatı yapılmaz. Talihliler bu tarih ve kurallara uymakla yükümlü olup, Eczacıbaşı Topluluğu’nun ve İKSV’nin kartları herhangi bir şekilde ve/veya nedenle posta yoluyla ve/veya talihli adına başka bir kişiye teslim etme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

ECZACIBAŞI KÜLTÜR SANAT KARTI KULLANIM KURALLARI

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart, İstanbul Müzik, Caz, Film, Tiyatro Festivalleri’nde yer alan gösterim ve gösterilerde, İstanbul Tasarım Bienali rehberli turlarında, Salon İKSV’de, Filmekimi’nde ve İKSV’nin düzenlediği tüm etkinlikler ile İstanbul Modern sergilerinde, güncel bilet fiyatları üzerinden bilet almak sureti ile 250 TL limit dahilinde katılım olanağı sağlar. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart sahipleri, kartlarını kullanarak her etkinlik için, kendileri dahil en fazla iki (2) bilet alma hakkına sahiptir. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart sahiplerinin, kartı kullanarak bilet aldıkları 2. kişinin de öğrenci olması gerekmektedir. Bu adedin üzerindeki bilet alımları için, kartta yeterli bakiye olması durumunda dahi ödeme yaparak bilet alınması gerekecektir.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart içindeki bakiye, İKSV’nin düzenlediği etkinlikler ve İstanbul Modern sergi girişleri dışında herhangi bir mal ya da hizmet almak için kullanılamaz.

Ancak Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart sahipleri, 2020 sonuna dek kartları ile İstanbul Modern Cafe ve İstanbul Modern Mağaza’dan %10 indirimle alışveriş yapabilir, İKSV yayınlarını ve ürünlerini %10 indirimle alabilirler. Ayrıca, Caffè Nero’nun tüm şubelerinde 1 kahve alan Kültür Sanat Kartlılar, ikinci kahvelerini de hediye olarak alabilirler.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart'lar kişiye özeldir, devredilemez; adına düzenlenecek talihli dışında kullanılamaz veya kullandırılamaz. Bir öğrenci birden fazla kart alma hakkı kazanamaz.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart’ların mülkiyeti İKSV’ye ait olup, kartı teslim alan talihliler sadece bu belgede düzenlenen kurallar çerçevesinde kullanım hakkına sahiptir.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart, 0 850 755 02 61 numaralı Biletix Çağrı Merkezi, www.biletix.com uzantılı Biletix web sitesi, Biletix Perakende Satış Noktalarında, etkinlik günü kurulan gişede ve İKSV ana gişesinde kullanılabilir. Biletix’den alınan bilet alımlarında Biletix tarafından ayrıca hizmet komisyonu tahsil olunabilir. İKSV ana gişeden alınacak biletler için hizmet komisyonu alınmaz.

İstanbul Modern sergileri için biletler Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart ile ancak Biletix satış kanalları (www.biletix.com ve perakende satış noktaları) üzerinden alınabilir. Müze girişinde yer alan gişede Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart bakiyesi kullanılarak bilet almak mümkün olmayacaktır.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart ile gerçekleştirilecek bilet alımları bakımından bilet satış şirketinin işlettiği tüm prosedürler yerine getirilmeli; etkinlikle ilgili İKSV ve İstanbul Modern tarafından işletilen kurallara uygun hareket edilmelidir.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart ile bilet alınan etkinliklere giriş sırasında, bilet kontrol sorumlusuna fotoğraflı ve güncel öğrenci kimliği ibraz edilmesi zorunludur. İbraz edilen öğrenci kimliği ile bilet üstünde yazan kimlik bilgilerinin eşleşmemesi halinde biletler geçersiz sayılır ve kişi etkinliğe katılamaz. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart’la alınan ikinci biletlerin geçerli sayılabilmesi için ikinci kişinin de öğrenci kimliğini ibraz etmesi ve kart sahibinin de etkinlikte hazır bulunup kimlik ibraz etmesi gerekmektedir. Aksi durumda bilet geçersiz sayılacaktır.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart, 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerlidir. Bu süre içinde kart tutarının kısmen ya da tamamen kullanılmaması durumunda, kart bakiyesi kullanılamaz hâle gelir, iadesi ya da takası veya nakden ödenmesi, paraya çevrilmesi ya da ileriki dönemlere aktarılması vb. gibi bir durum söz konusu olamaz.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart nakde çevrilemez ve/veya nakde çevrilmesi talep edilemez.

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart içindeki bakiye tek seferde kullanılabilir ya da farklı etkinlikler için kart sahibinin etkinlik tutarı bakiyeden düşülerek birden çok İKSV etkinliğinde veya İstanbul Modern sergisinde bilet almak için kullanılabilir. Bilet alımlarında karttan düşülecek bakiyenin üzerine bilet fiyatını tamamlamak için nakit olarak ya da kredi kartıyla ekleme yapılması mümkündür. Ancak kartlara ek bakiye yüklenemez. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart ile yapılan bilet işlemlerinde öğrenci bileti indirimi dışında başka bir indirimden ya da kampanyadan yararlanılamaz.

Kullanıcılar www.biletix.com adresinden kartta kalan bakiyeyi sorgulayabilir.

Kartın kaybolması ya da çalınması durumunda 0212 334 07 00 numarasından iletişime geçilerek durumun İKSV’ye bildirilmesi gereklidir. Kayıp ya da çalıntı kart tekrar basılamaz, kayıp ve/veya çalıntı kartın kullanıcısı tüm haklarını kaybedeceğini peşinen kabul eder.

KOŞULLARIN KABULÜ

Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart çekilişi için başvuruda bulunan kişiler, işbu belgede yer alan çekilişe katılım ve Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart Kullanım koşullarını kabul ettiklerini ve bu koşullara uyacaklarını kabul ve beyan ederler.