NASIL
KULLANILIR?

  • Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart’ın içindeki 250 TL’lik bakiye İstanbul Modern sergilerine girişlerde, İstanbul Müzik, Caz, Film, Tiyatro Festivalleri kapsamında düzenlenen gösteri ve gösterimlerde, İstanbul Tasarım Bienali rehberli turlarında, Salon İKSV’de, Filmekimi’nde ve İKSV’nin düzenlediği tüm etkinliklerde kullanılabilir. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart içindeki bakiye İstanbul Modern sergileri ve İKSV’nin düzenlediği etkinlikler dışında herhangi bir mal ya da hizmet almak için kullanılamaz.
  • Ancak Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart sahipleri, 2020 sonuna dek kartları ile İstanbul Modern Cafe ve İstanbul Modern Mağaza’dan %10 indirimle alışveriş yapabilir, İKSV yayınlarını ve ürünlerini %10 indirimle alabilirler. Ayrıca, Caffè Nero’nun tüm şubelerinde 1 kahve alan Kültür Sanat Kartlılar, ikinci kahvelerini de hediye olarak alabilirler.
  • Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart sahipleri, kartlarını kullanarak her İKSV etkinliği veya İstanbul Modern sergisi için en fazla iki (2) bilet alma hakkına sahiptir. Bu adedin üzerindeki bilet alımları için, kartta yeterli bakiye olması durumunda dahi ödeme yaparak bilet alınması gerekecektir. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart ile bilet alınacak ikinci kişinin de öğrenci olması ve etkinliğe kart sahibiyle birlikte gelmesi gerekmektedir.
  • Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart içindeki bakiye tek seferde kullanılabilir ya da farklı etkinlikler için etkinlik tutarı bakiyeden düşülerek birden çok etkinliğe bilet almak için kullanılabilir. Bilet alımlarında karttan düşülecek bakiyenin üzerine nakit ya da kredi kartıyla ekleme yapılması da mümkündür. Ancak kartlara ek bakiye yüklenemez.
  • Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart, 0 850 755 02 61 numaralı Biletix Çağrı Merkezi, www.biletix.com uzantılı Biletix web sitesi, Biletix Perakende Satış Noktalarında, etkinlik günü kurulan gişede ve İKSV ana gişesinde (Nejat Eczacıbaşı Binası, Sadi Konuralp Caddesi No: 5 Şişhane, İstanbul) kullanılabilir. Biletix’den alınan bilet alımlarında Biletix tarafından ayrıca hizmet komisyonu tahsil olunabilir. İKSV ana gişeden alınacak biletler için hizmet komisyonu alınmaz. İstanbul Modern sergi girişleri için biletler Biletix satış kanallarından (biletix.com veya perakende satış noktaları) alınmalıdır; müze girişinde yer alan gişede Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart bakiyesi ile ödeme yapmak mümkün olmayacaktır.
  • www.biletix.com adresinden kartta kalan bakiye sorgulanabilir.
  • Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart ile bilet alınan etkinliklerde öğrenciler bilet kontrol sorumlusuna öğrenci kimliklerini göstermekle yükümlüdür. Öğrenci kimlikleri ile bilet üstlerinde yazan isimlerin eşleşmemesi halinde biletler geçersiz sayılır.
  • Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart, 31 Aralık 2020 tarihine kadar geçerlidir. Bu süre içinde kart tutarının kısmen ya da tamamen kullanılmaması durumunda, kart bakiyesi kullanılamaz hâle gelir, iadesi ya da takası söz konusu olmaz.
  • Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart'lar kişiye özeldir, devredilemez; adına düzenlenecek kişi dışında kullanılamaz. Bir öğrenci aynı yıl için birden fazla kart alma hakkı kazanamaz. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart nakde çevrilemez ve/veya nakde çevrilmesi talep edilemez. Eczacıbaşı Kültür Sanat Kart sahipleri kart ile bilet alırken genel izleyicinin yararlandığı kampanya ve indirim kurgularından yararlanamazlar.